Blog > Komentarze do wpisu

1. Classic Taxi
Eksportowany do większości państw świata. Maksymalna prędkość: 155km/h, przyśpieszenie od 0 do 100km/h - ok. 14 sekund. Klasyk. Polski Fiat 125p - produkowany od 1967 do 1991 roku. Od jutra zacznij na nim zarabiać.

Wysłużony "kant" powoli znika z naszych ulic. A szkoda, bo swego czasu to duma polskiej motoryzacji, dzisiaj raczej wywołuje uśmiech, choć jak niektórzy mówią, to polski krążownik szos i rodzimy lowrider:)

Jeśli Twój dziadek trzyma zapomnianego fiata w garażu (jeśli tak to pewnie jest koloru szarego albo kremowego), spróbuj autko odpalić - niech odda Ci ostatnią przysługę. Powód? Tysiące Niemców, Hiszpanów, Portugalczyków i inne bogate nacje, które w 2012 zjadą do naszego kraju na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Dla zdecydowanej większości będzie to pierwsza wizyta w Polsce. I kiedy będą odkrywali uroki naszych miast, wsi, architektury, kobiet, imprez itd. odkryją również urok aut, których prawdopodobnie nigdy w życiu nie widzieli (i dla nas Fiat 125p też powoli staje się reliktem:) chociaż w takiej konfiguracji prezentuje się imponująco.


Prawdziwą atrakcją będzie przejażdżka po mieście oklejonym fiatem np. w barwy narodowe, barwy miasta czy barwy Euro2012 (wtedy można się dogadać z Urzędem Miasta co do dofinansowania projektu). Dobrze by było, gdyby kierowcą był młody energiczny człowiek, swobodnie mówiący po angielsku, który potrafiłby cokolwiek powiedzieć o mieście albo o samym fiacie (wiadomo, przyjadą głównie mężczyźni;) Żadnych 60-letnich taksówkarzy z wąsem i petem w ustach!. Do tego można dodać ulotki na siedzeniach: o naszym mieście, o mistrzostwach, o samej taksówce. Koszt: format A5, druk kolorowy dwustronny - ok. 300zł, więc na taką ilość przy kilku taksówkach - praktycznie żaden.


Przy odrobinie szczęścia, Fiata 125p znajdziemy już za ok. 1000zł. Trzeba jednak pamiętać, że cena systematycznie będzie rosnąć, zwłaszcza za ładnie zachowane modele - po pierwsze auto powoli wchodzi do kategorii `zabytkowe`, po drugie (co w zasadzie wiąże się z pierwszym) coraz więcej firm oferujących usługi ślubne czy przewozowo-rozrywkowo-eventowe, docenia klasykę "kanta". A właściciele tychże nie są w ciemię bici.

Być może dla części będzie to zaskoczeniem, ale większą inwestycją będzie oklejenie auta. Za profesjonalny projekt graficzny zapłacimy ok. 200-500zł. No i za resztę (czyli materiały i samo oklejenie ok. 3/4 auta) mniej więcej 1000-1500zł. 

Co do kosztów samej usługi - ja jestem z Wrocławia, gdzie taksówki są najdroższe w Polsce. Za parę kilometrów, które taryfą przejeżdżam w 7 minut, płace 20-22zł (tak, tak...) Dlaczego więc by nie skroić Niemców za 20 minut objazdowego po mieście np. po 10 euro. Przy 4 osobowej grupie zarobek w 20 minut: ok. 180zł.


środa, 30 czerwca 2010, caleen

Polecane wpisy